Zadzwoń

512 624 258

Wyślij maila

neurokinesis@interia.pl

Odwiedź Nas

Kraszewskiego 20a, Myślenice

Terapia małżeńska – Myślenice

Celem terapii dla par jest pomoc małżonkom w przezwyciężeniu poważnych konfliktów i sytuacji kryzysowych oraz osiągnięciu zadowalającego poziomu satysfakcji ze związku.

Aby tego dokonać, niezbędne jest rozpoznanie bieżącej sytuacji pary, czyli ustalenie, z kim i nad czym będziemy pracować. Pomocne w tym procesie może być zwrócenie uwagi na liczne uwarunkowania, których kształt będzie znacząco wpływał na rozumienie i przedstawianie przez małżonków sytuacji problemowej oraz na możliwości jej rozwiązania.

Do tych uwarunkowań należą: style przywiązania stosowane przez partnerów w związku, style relacji i interakcji występujące w parze oraz uwarunkowania psychiczne i osobowościowe partnerów wpływające na sytuację w parze.

Małżeństwo to bez wątpienia najbardziej wymagająca relacja międzyosobowa, jaką zdarza się ludziom nawiązać w życiu. Przewyższa wszystkie inne długością i intensywnością, często też trwałością i siłą przywiązania. Zasługuje więc na szczególną uwagę w hierarchii ludzkich poczynań i znaczny wysiłek zmierzający do uczynienia z niego jak najbardziej satysfakcjonującego obszaru życia i osobowego rozwoju.