Zadzwoń

512 624 258

Wyślij maila

neurokinesis@interia.pl

Odwiedź Nas

Kraszewskiego 20a, Myślenice

Koniec 6 miesiąca – rehabilitacja Myślenice

„WIEK RACZKOWANIA”

Wyprostowane ramiona opierają się otwartą powierzchnią dłoni na podłożu, tułów wyprostowany aż do wysokości kręgosłupa lędźwiowego. Ciężar ciała spoczywa na dłoniach i okolicy spojenia łonowego, często jednak jeszcze w dolnej partii brzucha. Głowa w stosunku do podłoża tworzy kąt 45 do 90 stopni, łokcie nie dotykają podłoża. Przy podniesieniu boku podłoża ramię i noga strony leżącej wyżej odwodzą się zabezpieczająco (reakcja równoważna). Zdolność ta musi występować obustronnie.

„WIEK SIADANIA”

Dziecko cieszy się już wyraźnie z nowego położenia ciała. Jeśli wkłada się kciuki w jego ręce, chwyta je natychmiast i samo próbuje podciągnąć się do góry. Przywodzi ono ramiona i ugina przedramiona przynajmniej na początku próby trakcyjnej. W pozycji siedzącej przy pochylaniu tułowia we wszystkich kierunkach głowa utrzymywana jest w pionie.

„WIEK CHODZENIA”

Stawy kolanowe pozostają wyprostowane. Wyprost w stawie skokowym jest nieco mniejszy, tak że młodemu niemowlęciu udaje się unieść cały ciężar ciała na podeszwach stóp przez 1 sekundę. Tułów i kończyny dolne nie tworzą przy tym prostej kolumny, lecz obserwuje się pochylenie górnej części tułowia do przodu wskutek jeszcze utrzymującego się niewielkiego zgięcia w biodrach. Przyginanie palców u nóg jest w tym czasie jeszcze dozwolone.

Udostępnij wpis w social mediach

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Pinterest

Inne wpisy w tej kategorii

Picture of mgr Michał Jania

mgr Michał Jania

Fizjoterapeuta, rehabilitant. Właściciel Neurokinesis

Facebook